Квиз „Православна слагалица“ у намесништву колубарском ПДФ Штампа Ел. пошта

View the embedded image gallery online at:

Другог дана Часног поста, 20. фебруара 2018. године, у организацији Канцеларије за веронауку Епархије ваљевске, а уз благослов Епископа ваљевског Г. Милутина, одржано је такмичење ученика верске наставе колубарског намесништва. Домаћин овогодишњег такмичења било је издвојено одељење у Брежђу, Основне школе „Војвода Живојин Мишић“ из Рајковића. Програм такмичења успешно су водили епархијски начелник за веронауку јереј Далибор Чкојић и ђакон Драган Станојевић. Учествовали су ученици из Мионице, Горње Топлице, Љига и Рајковића са својим вероучитељима. Питања су била креативна.После пет тестова у финале су ушли ученици из Горње Топлице и Рајковића. У неизвесној завршници победу је однела екипа домаћина, у саставу Милош Јовановић-VIII, Маја Лукић-VII и Јелена Јелић-VI. Учесници овогодишњег такмичења показали су завидно знање из верске наставе, а по речима организатора квиза, велики број освојених бодова говори много о знању и труду, како ученика тако и вероучитеља колубарског намесништва. Сви учесници такмичења пригодно су награђени.

Мионица у сусрет празницима ПДФ Штампа Ел. пошта

IMG-bb31998b9dc2521dcccd92e48d8bbe8b-V 1

Караоке ПДФ Штампа Ел. пошта

IMG-deaf4a16a9d01d023e9621c07cbb6c48-V

Дечја недеља у нашим школама ПДФ Штампа Ел. пошта

View the embedded image gallery online at:

Да и „највећи човек увек остаје дете“, по речима чувеног немачког писца и мислиоца Гетеа, показали су и представници наше школе у Рајковићу и издвојеним одељењима организовавши незаборавну Дечију недељу за наше ученике. Потрудили су се да ублаже јаз у интересовањима међу ученицима нижих и виших разреда, чиме су започели да „граде мостове међу генерацијама за радост сваког детета“, што је и слоган овогодишње Дечије недеље. Од 1. до. 5 октобра 2017. године, сви одрасли су подетињили и препустили се чарима дечије игре и забаве.

Ослушнувши идеје деце које заступа Ученички парламент, Управа школе у Рајковићу, Стручно веће разредне наставе, као и Тим за бригу о деци и подршку талентованој деци, успели су да саставе програм за ову манифестацију и омогуће свој деци, како из матичне школе, тако и из издвојених одељења (Брежђе, Буковац, Ђурђевац, Кључ, Крчмар, Осеченица, Планиница, Толић) да уживају у недељи шале и забаве.

Дечија недеља са собом доноси много игре, забаве, смеха и шале,

окупи све на једном месту – осмаке, прваке,

па чак и пачиће мале.

Удруже се генерације разне, па школске клупе остану празне.

Крену на излете, представе, спортске и ликовне радионице,

па се дечији смех и граја чују даље и од Мионице.

Опширније...

,,Градимо мостове међу генерацијама- за радост сваког детета" ПДФ Штампа Ел. пошта

Plakat Decija nedelja

decija nedelja web великоПоводом манифестације Дечја недеља, која се одржава од 02. до 08. октобра под слоганом ,,Градимо мостове међу генерацијама- за радост сваког детета" , у матичној школи i издвојеним одељењима ће се одржати активности према следећем програму.

Децо, срећна вам Дечја недеља!

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 Следећа > Крај >>

Страна 1 од 7

Коју средњу школу желите да упишете?

Who's Online

Имамо 20 гостију на мрежи