Музичка секција ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 13 новембар 2014 19:24

muzickaМузичка секција наше школе чини да сваки важан датум у школском календару буде обележен на најбољи могући начин – песмом и игром. У оквиру секције функционише хор, оркестар, играчке групе, а даровти појединци заузимају посебно место. Школски оркестар на блок флаутама свира како наше народне песме, тако и песме из далеких земаља попут  Кине и Индонезије,  светске популарне мелодије и, наравно, химне.  Играчи  у свом репертоару имају Краљево коло, народне игре из Србије, rock’n’roll,  денс... Чланови хора бар једном годишње организују караоке забаве, нпр. за Нову годину. Даровити појединци, чланови музичке секције, у јесен 2010. године учествовали су у такмичењу ,,Небеске караоке'', које је организовала Вујић телевизија и на најбољи начин представљали своју школу. Самостално или у дуетима својим вокалним способностима улепшавају приредбе у школи.

Захваљујући наставници музичког, Марији Којић, сваком ученику школе омогућено је да  се окуша у свирању, певању или игрању. То је велика прилика за све оне који услед удаљености од музичке школе немају могућности  да развијају свој таленат. ,,Ко пева, зло не мисли'' – то је и наш мото!

Последње ажурирано уторак, 22 март 2016 22:02