Резултати на завршном испиту ПДФ Штампа Ел. пошта
среда, 15 октобар 2014 00:07

Резултати ученика на завршном испиту школске 2014/2015. године

Од понедељка до среде -15, 16. и 17. јуна  2015. године у ОШ “Војвода Живојин Мишић“ у Рајковићу, као и у целој Републици Србији, организован је завршни испит. На завршни испит изашли су сви ученици осмог разреда (25 ученика).  Свих 25 ученика је радило задатке користећи званичне тестове.

Завршни испит из СРПСКОГ ЈЕЗИКА организован је у понедељак, 15.јуна.

Завршни испит из МАТЕМАТИКЕ организован је у уторак, 16. јуна.

Завршни испит КОМБИНОВАНОГ ТЕСТА знања природних и друштвених наука организован је у среду, 17. јуна.

Ученици су тестове радила у периоду од 10.00 до 12.00 часова сва три дана.

Завршни испит је организован у једној просторији уз дежурство 2 наставника у самој просторији и 1 наставника испред просторије. Завршни испит пропраћен је од стране једног супервизора. Наставници наше школе били су распоређени по другим школама у улози дежурних наставника и прегледача.

За ученике осмог разреда организована је припремна настава која је интензивирана у последње 2 недеље пред завршни испит, организовањем свакодневе припремне наставе из српског језика, математике и наставних предмета који су обухваћени комбинованим тестом. Родитељи ученика су све време обавештавани о активностима везаним за завршни испит. На завршном испиту није било никаквих примедби, ни од стране дежурних наставника, ни од стране супервизора.

На завршном испиту ученици су показали следеће просечне резултате:

•  српски језик- 5,05 бодова од 10 бодова (50,5 %)
  • Математика – 3,25  бодова од 10 бодова (32,5 %)
  • Комбиновани тест- 5,44  поена од 10 поена  (54,4%)
  • Просечан број бодова по ученику – 13,74  од 30   (45,8 %)
  • linija2

Резултати ученика на завршном испиту школске 2013/2014. године

16, 17. и 18. јуна 2014. године у ОШ “Војвода Живојин Мишић“ у Рајковићу, организован је завршни испит.На завршни испит изашли су сви ученици осмог разреда (19 ученика). 18 ученика је радило задатке користећи званичне тестове, док су за једног ученика који наставу похађа по измењеном индивидуалном плану креирани посебни тестови, за шта је био задужен тим за инклузивно образовање и предметни наставници. Завршни испит из СРПСКОГ ЈЕЗИКА организован је у понедељак, 16.јуна. Завршни испит из МАТЕМАТИКЕ организован је у уторак, 17. јуна. Завршни испит КОМБИНОВАНОГ ТЕСТА знања природних и друштвених наука организован је у среду, 19. јуна. Ученици су тестове радила у периоду од 10.00 до 12.00 часова сва три дана. Све предвиђене активности реализоване су без проблема, а школа је остварила одличну сарадњу са Школском управом и Окружном уписном комисијом обављајући све неопходне активности. Завршни испит је организован у једној просторији уз дежурство 2 наставника у самој просторији и 1 наставника испред просторије. Завршни испит је пропраћен је од стране једног супервизора. Наставници наше школе били су распоређени по другим школама у улози дежурних наставника и прегледача. За ученике осмог разреда организована је припремна настава која је интензивирана у последње 2 недеље пред завршни испит, организовањем свакодневе припремне наставе из српског језика, математике и наставних предмета који су обухваћени комбинованим тестом. Родитељи ученика су све време обавештавани о активностима везаним за завршни испит.

На завршном испиту ученици су показали следеће просечне резултате:

• Српски језик- 10,1 поена од 16 поена (63,12 %)
  • Математика - 7,4 поена од 16 поена (46,25 %)
  • Комбиновани тест- 5 поена од 8 поена (62,5%)
  • Просечан број бодова по ученику - 22 од 40 (55 %) 10)

Последње ажурирано уторак, 22 март 2016 22:31